Hösten 2019 startade Jubel tillsammans med Volvo Showroom konceptet Släpptorsdag.

Som namnet antydde innebar Släpptorsdag att en artist från Jubel kom till Volvos Showroom och premiärspelade en ny låt som ännu inte var släppt.
Tillsammans med Volvo ville vi förflytta musiken in i ett nytt rum. Vi hostade ett releaseevent en gång i månaden på Volvo Studio i Kungsträdgården med ambitionen att närma oss en ny publik, skapa videomaterial och en mötesplats för musikintresserade tillsammans med Jubels artister.
Artister som gästade Volvo Studio under projekttiden var Amanda Fondell, WAHL, Sam Florian och Saga Back.
Volvo Studio x Jubel
Låt oss hjälpa dig att skapa nya minnen. Vi guidar dig utifrån din förfrågan med stor expertis och erfarenhet inom allt från bokning, projektledning, idégenerering, grafisk design till val av underhållning och teknik.